Duże wzrosty na rynku zbóż

Podczas ostatniej sesji odnotowano wzrost cen na rynku zbóż i roślin oleistych. Aktualne ceny tylko w programie „Notowania- zboża”. Już dziś o godzinie 16.15.
 

Po spadkowych sesjach, ceny zbóż na światowych giełdach znacznie wzrosły. Kukurydza zyskała na wartości i jej cena na giełdzie w Chicago jest wyższa niż ostatnio o 2,6 %. Więcej o 3,6 % kosztuje w tym tygodniu pszenica. Na giełdzie MATIF w Paryżu zwyżki cen były zdecydowanie mniejsze i wynosiły od 0,9% do 1,6%.

„Po kilku dniach niewielkich spadków towarów rolnych na światowych giełdach,w połowie bieżącego tygodnia pojawiły się silne wzrosty. Spekulacje na temat spowolnienia eksportu zbóż przez Rosję, która jest głównym graczem w handlu światowym, spowodowały, że w środę pszenica na parkietach zarówno w Europie jak i za oceanem mocno poszybowała w górę. Środowe wzrosty objęły również rynek amerykańskiej kukurydzy i soi. Ostatni raport USDA na temat jakości stanu amerykańskich upraw wskazuje, że ich kondycja, choć minimalnie to jednak wciąż się pogarsza” informuje ekspert z Internetowej Giełdy Rolnej e-WGT. Marta Juszczyk.

Źródło: tvr24.pl

Mamy 2 ogłoszenia w bazie Google
Cien element ozdobny